Trenér Štancl byl i po porážce 0:1 celkem spokojený.

IMG_3779

        Skvělé počasí, nové dresy a perfektní výkon mužstva. Tak ani to nám bohužel nepomohlo k získání bodů v prvním jarním klání, ve kterém jsme na našem hřišti přivítali vedoucí tým soutěže Zbuzany. Přesto byli trenéři, vedení a koneckonců i diváci po zápase spokojeni.  V kabině se  sešlo 17 lidí a tak trenéři Štancl a Hnilička měli z čeho vybírat. Díky přetrvávajícím problémům s operovaným kolenem zůstal na tribuně Pavel Prachař, pracovní povinnosti vyřadili Kolingera, Růžičku, Linharta a Jakubíka. Od prvního hvizdu začal soupeř diktovat tempo hry a předváděl proč je na prvním místě tabulky soutěže. V jeho středu tradičně nastoupil černý kapitán Jolyon Mungenga. Také bývalý hráč Sparty, Zenitu Petrohrad a vlastně i reprezentant z Eura 2004 Pavel Mareš. A vůbec celé mužstvo soupeře se skládalo z velmi kvalitních fotbalistů.

IMG_3763

     I přesto jsme zásluhou vynikajících individuálních výkonů našich hráčů byli vyrovnaným soupeřem a dokonce jsme se v 15. minutě dostali k první velké gólové šanci. Závar před bránou soupeře vyústil ve tři v rychlém sledu po sobě jdoucí střelecké pokusy našich útočníku. Brankář hostů však nějakým zázrakem i s přispěním svých obránců gólu zamezil. Ihned poté přišel rychlý protiútok po levé straně a klasické fotbalové „nedáš-dostaneš“ bylo na místě. 16. minuta 0:1.

     Ve 20.minutě se Petr Prachař dostal do souboje s do té doby asi nejnebezpečnějším hráčem Zbuzan a nechtěně mu v oboustranném souboji přetrhl kolenní vazy. Za tento zákrok byl potrestán žlutou kartou. K ležícímu a sténajícímu hráči přispěchal rozhodčí se slovy „vstávej nic to nebylo“. To se zraněného borce dotklo natolik, že se i přes své vážné zranění dokázal postavit na nohy, nakopnout sudího a pak znovu v bolestech ulehl na zem. Hráč byl za své počínání vyloučen a tak se ještě trochu zvýšila naše šance na vyrovnání. Zejména na konci druhého poločasu jsme měli dvě slibné příležitosti na vyrovnání. V 84. minutě trefil střídající Lukáš Hnilička břevno a v poslední minutě těsně minul Martin Uher. Tým soupeře tak prokázal svojí kvalitu a i v deseti lidech na hřišti si vítězství 1:0 pohlídal.

IMG_3742

Sestava :  Větrovský, Smutný, Rýdl, Krejča (32.Petrák), Mestek, Prachař J, Ivančo, Uher, Mikota (75.Hnilička), Prachař P., Dusil (77.Borek)

Kompletní výsledky a tabulku můžete vidět na http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/stredocesky/praha-zapad/souteze.asp?soutez=21AA1A