Pavel Prachař se vrátil do sestavy a byl svědkem trapného výkonu rozhodčího.

IMG_1477

Ani návrat Pavla Prachaře do sestavy našeho týmu nezabránil další prohře v sérii zimních přípravných utkání, které letos hrajeme proti tradičním pražským klubům. Tentokrát jsme nestačili na tým Radotína, který jsme sice v loňském roce porazili, ale v neděli měl soupeř mnohem větší kvalitu a hlavně rozhodčího na své straně.

Pavel naskočil až ve druhém poločase a to do střední zálohy za stavu 1:0 pro domácí Radotín. Hned od toho okamžiku jsme se soupeřem začali hrát trochu vyrovnanější partii, alespoň co do důrazu. Dokonce se nám podařilo i skórovat. V 55. minutě byl Jakub Kolinger konečně jednou mimo offside a utekl jinak velmi dobře bránícím bekům. Pan rozhodčí se asi lekl toho, že by mohl dostat menší honorář, kdyby domácí nezvítězili a tak hned vzápětí vymyslel penaltu. Útočník běžel s míčem proti Karlovi Smutnému a asi tak 2-3 metry před naším vápnem do Karla narazil až ho chudáka porazil na zem. Sám útočník byl velmi rychlí a tak po srážce letěl asi 3 metry do našeho vápna, kde začal bolestivě křičet a naříkat. Rozhodčí se svým typickým mongolfoloidním stylem pohybu přikotácel k místu střetu asi až po 10 sekundách a k údivu našich i domácích hráčů ukázal na značku pokutového kopu. Po protestech z naší strany na chvilku změnil rozhodnutí na trestný kop, ale z nějakého zvláštního důvodu toto opět opravil a měla se kopat penalta. My jsme samozřejmě zase protestovali a dokonce i někteří domácí hráči chvíli zkoušeli prosit pana rozhodčího, aby nám nesmyslnou penaltu odpustil. Nepovedlo se však a tak soupeř zase o gól vedl. V ten moment začali domácí na hřišti dominovat a povedlo se jim dát ještě 2 další góly a celkově vyhrát 4:1.

Soupeř nás sice přehrál a pravděpodobně by zvítězil i bez té penalty, ale pan rozhodčí se nám postaral o zážitek na celý život a kvůli těmto momentům stojí za to chodit na fotbal a trochu si zakřičet že ?

Příští přípravný zápas hrajeme v neděli v 10:00 ráno na hřišti v Radotíně a soupeřem budou Vonoklasy.