TJ SOKOL ČISOVICE

byl založen v jarních měsících roku 1921. Do té doby chodilo několik chlapců a děvčat cvičit do Sokola v Mníšku pod Brdy, kam také chodili do školy. Koncem roku 1921 už bylo zaregistrováno 68 členů a popularita sportu nadále rostla. Prvním starostou našeho Sokola byl zvolen rolník Karel Hrbek.

Čisovický Sokol patřil pod pražskou župu Šajnerovu. Cvičební nářadí bylo zakoupeno ze sbírky od členů Sokola a některých příznivců. Bylo zakoupeno i divadelní jeviště, na které zapůjčilo peníze několik členů Sokola. V zimních měsících se hrála 2 až 4 divadelní představení, konaly se mikulášské a silvestrovské večírky. O tento druh zábavy byl v době těsně po první světové válce velký zájem. Na cvičení chodilo družstvo mužů, žen, žáků a žákyň.

V roce 1933 započala registrovaná fotbalová činnost a byl založen fotbalový oddíl SK Čisovice. Do té doby se kopalo všude tam, kde to bylo jen trochu možné. Pro oficiální přihlášení do župy naše mužstvo potřebovalo hřiště.  To se v Čisovicích objevilo poprvé na pozemku, na kterém dnes stojí škola a který bezplatně pronajal majitel polesí Alfred Stržínek. Zápasy se hrály vždy proti klukům z nejbližších vesnic a na venkovní zápasy se jezdilo na kolech. Kopačky si hráči kupovali za vlastní peníze a o oblečení zakoupené za peníze dobrovolníků se zdarma staral holič Jaroslav Vítek.

V roce 1937 se začal hrát i hokej. Hřiště bylo vybudováno na rybníku Boušovák. Za mantinely posloužily prkna, brány a dresy se používaly fotbalové. Hrála se pouze přátelská utkání, protože na řádnou výzbroj nebyly peníze. Proto také před okupací hokejový oddíl zanikl. V březnu roku 1939 byl vyhlášen protektorát a tím zastavena veškerá činnost Sokola.

Po válce v květnu roku 1945 byla opět zahájena činnost Sokola Čisovice. Velký zájem byl hlavně mezi mládeží. Dobře se začala rozvíjet kopaná, mladí hráči byli plní elánu. Z části se oplotilo původní hřiště U křížku a protože tam nebyla klubovna, oblékali se hráči ve sklepní místnosti hostince U Placáků.

Roku 1948 byli všechny tělovýchovné a sportovní organizace sloučeny v ČSTV. Po tomto roce tělovýchova v naší obci, jako všude jinde na vesnicích upadala. Teprve v roce 1950 se začalo cvičit. Hřiště se přestěhovalo za nádraží. Byla postavena dřevěná bouda, kterou Sokol zakoupil od dřívějšího trafikanta Venhofra za 200Kčs. V roce 1953 se hřiště zrušilo na žádost místního JZD. V roce 1956 se soudruzi umoudřili a zřizuje se fotbalové hřiště na nynějším pozemku a byla přidělena výměra o jakou bylo požádáno. Pozemek byl dost ze svahu a proto za pomoci členů Sokola, zejména finanční, byl srovnán buldozerem. Předseda Jan Müller obstaral dřevěné kabiny, které byly umístěny ve spodní části hřiště. Tyto kabiny sloužily až do doby dokončení výstavby nynějších kabin. V roce 1957 se okolo hřiště vysázely topoly, které vytvořily působivý ráz.

12. října 1969 uspořádal Sokol Čisovice mezinárodní utkání v dívčí kopané. Mistr ligy Itálie proti SK Slavia Praha. Zápas se konal na hřišti Baníku Mníšek a byl zprostředkován Alfredem Stržínkem. V tomto roce byla založena kronika fotbalového oddílu, kterou psal dlouholetý člen, fotbalista a trenér,  Zdeněk Mojdl.

V roce 1972 se týmu podařilo postoupit do 3. Třídy a začala výstavba nových kabin. Stavba byla předána k užívání v roce 1982 a dokončena stavbou garáže roku 1986. Finální cena stavby byla tehdy vyčíslena na 706784 Kčs. V tomto období se už v Čisovicích hrála 2. Třída a mužstvu se dokonce podařilo vyhrát Český Pohár okresu Praha-Západ.