Město hříchů láká naše hráče.

IMG_1446

 

Obránce Roman Borek bude první prosincový víkend zjišťovat, v čem se skrývá tajemství talentu holandských fotbalistů. Jeho destinací se na pár dní stane Amsterdam. Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Turisté z celého světa tam jezdili, aby viděli díla Vincenta van Gogha, aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry. V šedesátých letech se Amsterdam stal místem bujarého dovádění „dětí květin“ a centrem alternativního životního stylu a díky tomu jsou dnes turisty vyhledávány coffeeshopy, kterým nizozemská vláda toleruje prodej lehkých drog. Mnozí lidé sem také přijíždějí, aby na vlastní oči viděli čtvrť červených luceren „red light district“. Čemu dá přednost Roman alias Bobo se můžeme jen dohadovat. Pár tipů na „dobré místo“ už si prý zjistil od spoluhráče Františka Linharta, který město hříchů navštívil již několikrát.