Ani z prvního venkovního zápasu jsme body nepřivezli.

IMG_3837

       O tom jak moc těžké to na jaře bude se získáváním bodů na hřištích soupeře jsme se přesvědčili hned v prvním venkovním zápase na hřišti v Chotči. Naše FA tentokrát nedokázala zařídit 3 oficiální rozhodčí a tento nedostatek odbornosti v řízení utkání se bohužel projevil i na samotném výsledku klání. Rozhodčí Burian totiž až příliš ochotně odpískal vše, co mu domácí pomezní odmával, ačkoliv většina těchto sporných situací ani nebyla v kompetenci pomezního. Kdykoliv jsme se dostávali do tlaku, domácí pomezní okamžitě signalizoval offside, ruku, faul, prostě cokoliv, na co by sudí mohl zareagovat a odebrat nám míč.

     Navzdory všem těmto skutečnostem jsme se ve 35. minutě ujali vedení 1:0.  Špatnou rozehrávku domácích vystihl Jirka Ivančo, protáhl se mezi obránci a před prázdnou bránu nahrál Jakubovi Kolingerovi. Bohužel jako už tolikrát předtím, vedení se nám nepodařilo udržet dlouho. Asi dvě minuty na to byl ve snaze o únik na půlce soupeře faulován Petr Prachař. Píšťala rozhodčího zůstala němá a soupeř z rychlého brejku do naší rozhozené obrany vyrovnal. Ve 44. minutě se chotečský útočník zády opřel do našeho Vildy Růžičky. Ten s roztaženýma rukama odcouval asi 4 metry až si z toho útočník sedl na zadek. Tuto situaci rozhodčí vyhodnotil jako faul a soupeř měl tak příležitost k trestnému kopu ze vzdálenosti nějakých 19ti metrů. Na perfekně umístěnou střelu nemohl náš brankář Větrovský dosáhnout. Nedlouho po našem rozehrání rozhodčí ukončil první poločas za stavu 2:1 .

       Do druhého poločasu jsme nastoupili s touhou po vyrovnání a hned od první minuty jsme několikrát zahrozili. Avšak brankář domácích se na tento zápas asi velmi dobře vyspal a všechny naše střely a nebezpečné centry pochytal. Klíčovým momentem se ukázala být 60. minuta, kdy se vápnem soupeře prohnal zpětně nacentrovaný míč z pravé strany, na který si zezadu naběhl Ivančo a umístil ho do sítě. Rozhodčí Burian však gól neuznal a to díky signalizaci domácího pomezního na ofsajdové postavení Kolingera, který se ovšem do hry nijak nezapojil a tak měl gól platit. Naše to nezlomilo a za 5 minut se Petr Prachař řítil sám na brankáře a sólo zakončil gólem na 2:2. Už to vypadalo, že by jsme nějaký ten bod mohli urvat. Po závaru v našem vápně se soupeři povedlo vstřelit další gól a dostal se opět do jednobrankového náskoku, na který jsme díky urputnému nasazení a někdy až bojovým zákrokům domácích obránců nedokázali odpovědět.

Další utkání hrajeme na domácím hřišti v sobotu v 16.30 a soupeřem bude Dobrovíz.

tabulka po chotči